Historie - vznik kapely

Hudební skupina EXPLOZE vznikla v září roku 1991 jako nástupce kapely CRACH, která byla založena v roce 1989.

Zákládajícími členy kapely CRACH byli Miroslav Ušel, Jiří Nejezchleb, Vladimír Buchta a Jindřich Bouda. Dalšími členy této hudební formace byli Martin Kostka, Iva Galitová, Bronislava Pokladníková, Hynek Černý, Kateřina Pokojová. Nazvučení kapely zajišťoval od roku 1990 Petr Buchta a následně od května 1990 Kamil Kuchař. Činnost této kapely byla ukončena v srpnu roku 1991.

Počátky hudební skupiny  EXPLOZE se datují k září 1991. Zakládajícími členy této kapely byli Jiří Nejezchleb, Martin Kostka, Václav Zouhar, Kamil Kuchař a Miroslav Ušel.

V září roku 1991 byl angažován na sólovou kytaru Pavel Fojtách, který následně kapelu opustil v listopadu 1991. Jako jeho nástupce pokračoval Vladimír Buchta, který však v kapele EXPLOZE zůstal  pouze do prosince téhož roku. Následně se vrátil Hynek Černý, který na pozici sólového kytaristy působil po celou dobu vystupování  kapely v 90. letech minulého století a pokračuje i v současné obnovené sestavě kapely. Další pozitivní událostí pro kapelu byl příchod nového klávesáka Hynka Ošmery počátkem roku 1992. V této době si kapela EXPLOZE upevňovala svou pozici mezi ostatními hudebními skupinami, které působili v tomto období na hudební scéně tanečních zábav v okresech Blansko a Brno-venkov. V létě roku 1993 došlo k nucenému odchodu našeho vynikajícího zpěváka Václava Zouhara ( nástup na povinnou vojenskou službu ). Následným konkurzem se bohužel nepodařilo v této době najít adekvátní náhradu a tak byla aktivní činnost kapely EXPLOZE ukončena. Dále v roce 1994 ostatní členové kapely pokračovali ve vlastní tvorbě, avšak bez veřejných vystoupení. Na podzim roku 1994 byla činnost kapely ukončena.

Pokusem pro obnovu kapely EXPLOZE byl rok 1998, kdy se vytvořila formace ve složení Martin Kostka (bicí) , Jirka Nejezchleb (basa), Michaela Šebelová (klávesové nástroje, zpěv), František Šebela (kytara, zpěv), Veronika Palátová ( zpěv ). Toto obsazení kapely však nemělo dlouhého trvání a v první polovině roku 1999 byla činnost ukončena.

K obnově hudební skupiny EXPLOZE došlo v dubnu roku 2014, kdy se znovu potkali ve zkušebně Martin Kostka (bicí), Jirka Nejezchleb (basa) a Hynek Černý (kytara). Následující období bylo ve znamení hledání dalších spoluhráčů. Vše se podařilo a hudební skupina EXPLOZE opět žije. Původní členy kapely doplnili Ladislav Lakota (kytara), Vendula Kouřilová (zpěv), Martin Kuba (klávesy), Mirek Janek (zpěv), který v zápětí kapelu opustil. Na pozici zpěváka byl nominován mladý nadějný Milan Sedlák. V následujícím období došlo ke změnám v obsazení na určitých muzikantských postech v kapele ( kytara, klávesy, zpěv ). Vzhledem k časové náročnosti využívá kapela i alternace. Ozvučení kapely aktuálně zajišťuje zkušený zvukař Mirek Zouhar.

Naším hudebním žánrem jsou melodické rockové písně 80.-90. let minulého století určené zejména pro střední generaci.

Těšíme se na setkání s vámi na občasných koncertních vystoupeních a věříme, že se vám výběr písní a hudební produkce bude líbit.

 

www.exploze-music.cz

Dělnický dům
679 06 Rudice
okres Blansko
exploze-music@seznam.cz
Vytvořeno službou Webnode