SOUČASNÍ ČLENOVÉ KAPELY

Zpěv - Milan Sedlák, alternace Roman Sekanina

Zpěv - Kristýna Pospíšilová

Kytara 1 - Jaroslav Pořízka

Kytara 2 - Šimon Hartman

Baskytara - Jiří Nejezchleb

Bicí souprava - Martin Kostka, alternace Jaroslav Cabal

Klávesy - Martin Kuba

Ozvučení - Luboš Kořístek


HISTORIE KAPELY

Hudební skupina EXPLOZE vznikla v září roku 1991 jako nástupce kapely CRACH, která byla založena v roce 1989. Činnost této kapely byla ukončena v srpnu roku 1991.

Založení EXPLOZE se datuje k září 1991. Zakladatelé byli bývalí členové CRACHU Jiří Nejezchleb, Martin Kostka, Kamil Kuchař a Miroslav Ušel. K nim se přidal zpěvák Václav Zouhar.

Koncem 1991 proběhly změny na postu sólové kytary - v rychlém sledu se vystřídali Pavel Fojtách a Vladimír Buchta. Nakonec se vrátil Hynek Černý, který na pozici působil po zbytek aktivní doby kapely v 90. letech, stál i u obnovy kapely v roce 2014.

Do roku 1993 EXPLOZE (nově s klávesákem Hynkem Ošmerou) aktivně a úspěšně hrála na blanenské zábavové scéně, až do nuceného odchodu zpěváka Václava na vojenskou službu. Nepodařilo se najít adekvátní náhradu, a tak byla činnost kapely EXPLOZE pozastavena. Ostatní členové kapely pokračovali ve vlastní tvorbě a na podzim roku 1994 byla činnost kapely oficiálně ukončena.

Kapela byla aktivní i v letech 1998-1999, kdy se vytvořila formace ve složení Martin Kostka, Jiří Nejezchleb, Michaela Šebelová, František Šebela, Veronika Palátová.

V dubnu 2014 EXPLOZE opět ožila. Ve zkušebně se opět potkali M. Kostka, J. Nejezchleb a H. Černý. Původní členy doplnili Ladislav Lakota, Vendula Kouřilová, Martin Kuba a Milan Sedlák. Po několika letech přišla další fáze, kdy v EXPLOZI působili Monika Ondroušková (zpěv), Michal Szlávik (klávesy), Miroslav Zouhar (zvuk) a Leoš Skoták (kytara). Třetí fáze novodobé existence Exploze se dá označit jako ta současná. Vše vyústilo v sestavu, kterou můžete vidět výše na stránce. Ozvučení kapely zajišťuje Luboš Kořístek. Kytar se ujali Šimon Hartman a Jaroslav Pořízka, ženského zpěvu Kristýna Pospíšilová a ke klávesám se vrátil staronový člen Martin Kuba.

Dnes má Exploze díky kvalitní hudební produkci a originálnímu zaměření silnou fanouškovskou základnu a vybudovala si jméno, se kterým je třeba na (nejen) blanenské zábavové scéně počítat!

Těšíme se na setkání s vámi na akcích!

P.S. Všem, kteří se kdy podíleli na fungování kapely, z celého srdce děkujeme a vážíme si jejich přičinění. Bez vás všech by kapela nebyla tam, kde je.